Балкони Львів

Скління балконів у Львові

Контакти: (097) 67 69 352
Про насПослугиОфісні перегородкиСтаттіФото балконів

Новини

Скління балкону Скління балкону
Тепло і затишно на балконі, коли тебе захищає від вітру і холоду засклений балкон.
детальніше

Авторизуватися

Новини і статті світу будівництва

Чи будувати будинок з балконом?

Чи будувати будинок з балконом?

Красивий і функціональний балкон, безсумнівно, - це прикраса будинку. На жаль, крім того, що спорудження балкона є дорогим, часто воно тягне за собою безліч проблем, пов'язаних з виконанням робіт по його облаштуванню і подальшою експлуатацією. У той же час тільки в небагатьох випадках він виявляється дійсно необхідним. Отже, чи варто будувати балкон?

У недавно побудованих і заселених будинках часто можна побачити балкони на рівні другого або мансардного поверху. Придивившись до них, легко помітити дві речі. По-перше, часто цими балконами неможливо користуватися, оскільки вони не оброблені. Власники будинків роками не знаходять коштів на спорудження балюстради, тому що без балкона можна прожити, а без ванної, кухні, спальні - немає. По-друге, незалежно від орієнтації будинку щодо сторін світу, балкони, як правило, розташовані з боку дороги, хоча це не сприяє відпочинку в тиші і спокої. Ці два спостереження викликають питання: навіщо, власне, вони були побудовані? Чи може балкон бути проблемою? Слід пам'ятати про те, що балкон у приватному будинку - це не тільки літній відпочинок і задоволення, але також необхідність догляду і додаткові витрати, пов'язані з його експлуатацією (ящики для квітів, маркізи, меблі і т. п.).

Висока вартість будівництва. Будівництво балкона, як і будь-якого іншого елемента будинку, вимагає певних витрат. Вартість зведення балкона залежить від його розміру, конструкційних рішень, виду використовуваних оздоблювальних матеріалів. Але це ще не все. До всього цього треба додати ціну навісу і балконних дверей. Підвищені втрати тепла. Балкон завжди буде причиною підвищених втрат тепла (в порівнянні з аналогічним будинком без балкона). Причинами цього є балконні двері, а також термічні містки, що утворюються в місцях з'єднання балкона з об'ємом будинку. Розмір цих містків залежить від використовуваних конструктивних рішень. Наприклад, якщо конструкція балкона являє собою консольну залізобетонну плиту, в більшості випадків буде утворюватися потужний лінійний місток (тобто проходить уздовж всієї довжини балкона). Такий місток часто викликає промерзання стін. Зате у випадку конструкції, незалежної від конструкції будинку, цю проблему можна повністю виключити.

Проблеми з якістю виконання. Балкон є одним з найскладніших для виконання елементів будинку. Правильна укладка всіх ізоляційних і оздоблювальних шарів, а також жерстяних елементів - це мистецтво, яким володіють лише деякі майстри. Тому господарі будинків часто стикаються з такими неприємностями, як сирі стіни або отпадающая плитка. На що слід звернути увагу при проектуванні балкона? Розмір балкона залежить, насамперед, від того, як ми маємо намір ним користуватися. Якщо ми збираємося провітрювати на ньому постіль чи палити, цілком достатньо невеликого і вузького балкона (з виносом 70-90 см). Якщо він повинен бути всього лише декоративним елементом будинку, то роботи обмежаться спорудою портфенетра, тобто балконних дверей і балюстради. У випадку ж коли балкон призначається для відпочинку (загоряння, прийому гостей або хоча б вечірніх розмов за келихом вина), він повинен бути великим і широким (з виносом не менше 150 см).

Навіс. Це може бути парасольку чи дах. Завдяки парасольці ми зможемо користуватися балконом навіть при не дуже хорошій погоді - ні пекуче сонце, ні травневий дощ не будуть нам страшні. Від вітру же краще всього нас захистять дах, покриття тенту або бічні вітрові екрани, що роблять балкон схожим на лоджію. Таке рішення також надає додатковий психологічний ефект - ми позбуваємося від цікавих поглядів сусідів і перехожих.

Ширина балконних дверей. Вузькі двері зробить незручним користування навіть самим просторим балконом. Зате широка, двостулкова - навпаки. Вона - немов ворота між закритим простором будинку і відкритим (садом).
Місткість приміщень. Балкон, а точніше кажучи - балконні двері, може впливати на зручність розміщення меблів у кімнаті. Це найбільш відчутно в невеликих і відносно вузьких дитячих, розташованих на другому рівні будинку. Якщо до того ж ці кімнати розташовані на мансарді, їх буде вкрай складно розумно облаштувати. У разі якщо вихід на балкон знаходиться у великому холі або широкої кімнаті, ситуація виглядає набагато простіше. Тоді навіть двостулкова балконні двері не буде перешкодою при облаштуванні цих приміщень.

Яку конструкцію вибрати?

Вибір конструкції залежить не тільки від розміру і призначення балкона, але також від архітектури будинку. По можливості слід уникати консольних залізобетонних плит, оскільки вони є причиною величезних втрат тепла, появи вогкості і навіть розвитку грибка на стінах. Вони рідко утеплюються, так як правильне укладання на них термічної ізоляції є складною і дорогою. У такій конструкції розтягується (отже, піддається небезпеці виникнення мікротріщин) верхня поверхня плити. Оскільки армування розташоване саме у верхньому шарі плити, у разі неправильно виконаної або пошкодженої вологозахисної ізоляції дуже швидко з'являється корозія армування, що в результаті може привести до руйнування всієї конструкції. Значно більш вдалим рішенням є балконні плити, спираються на консольні балки.

Особливо ми рекомендуємо виконання такої конструкції з деревини за типом традиційних альпійських чи скандинавських будинків. На виступають за край стіни покрівельні балки зазвичай кладеться ажурний дощана підлога. Деревина володіє значно кращими теплоізоляційними властивостями, ніж бетон або сталь, отже, дана конструкція тільки в невеликому ступені буде бути термічним містком. Навіть якщо ми зробимо такий балкон з важких і холодних матеріалів (в залізобетонній або сталевої конструкції), це як і раніше буде більш вдале рішення, ніж консольна плита. Значною мірою це пояснюється наявністю деформаційного зазору між балконними плитою і конструкцією будинку. Крім того ця плита захищає розтягуються, тобто найбільш піддаються руйнуванню, верхні поверхні консолей. Однак у разі застосування конструктивних рішень, описаних вище, важко зробити винос балкона більше, ніж на 120-150 см. Тому найбільш доцільно облаштувати балкон, який буде підтримуватися незалежної конструкцією. При використанні такої конструкції вдається уникнути різних проблем, пов'язаних з термічною ізоляцією, незалежно від виду застосовуваних матеріалів.

У той же час форма і площа балкона можуть бути практично будь-якими. Треба відзначити, що це рішення застосовується не дуже часто, оскільки в цьому випадку балкон забирає цінну площу ділянки і не завжди вдало поєднується з композицією фасадів будинку. Чи варто у зв'язку з цим будувати будинок з балконом? На це питання кожен повинен відповісти собі сам, зваживши всі «за» і «проти». На нашу думку, в невеликих і економних будинках, призначених для однієї сім'ї, облаштовувати балкони не слід. Відсутність складних рішень може стати значно більшою перевагою, ніж сумнівні експлуатаційні гідності балконів. Ми не рекомендуємо споруджувати їх також в будинках, розташованих на великих ділянках, де достатньо місця для облаштування тераси на першому поверсі. Великі лоджії доцільно проектувати в інтенсивній - наприклад рядовий - забудові, де площа ділянки невелика. У великих і дорогих будинках, в яких більш важливими факторами, ніж клопоти, пов'язані з облаштуванням балкона, є комфорт, ефектний вигляд і бажання запровадити в життя свої фантазії, питання не підлягає обговоренню.

Коли потрібен балкон?

Балкон потрібен, перш за все: - коли ми хочемо створити в будинку додатковий простір. Великий балкон, на який можна вийти з холу, буде являти собою додаткове приміщення. Влітку він охоче буде використовуватися в якості місця для зустрічей молоді або відпочинку літніх домочадців; - якщо у нас гарний вид з вікна. Особливо якщо будинок стоїть на невеликій ділянці в щільно забудованому мікрорайоні. Тоді інші будинки та їх огородження затуляють вид з тераси або вітальні на першому поверсі; - якщо ми живемо в будинку, в якому не всі кімнати досить добре освітлені. У таких випадках балкон буде незамінним засобом, що дозволяє усунути почуття пригніченості, викликане перебуванням у закритому просторі, відкрити його сонцю і повітрю; - з естетичних міркувань. Балкон різноманітить форму будинку, іноді він є важливим елементом архітектурної композиції.

Новини

Офісні перегородки Офісні перегородки
Нашою компанією здійснюється продаж і установка офісних дверей і перегородок, виготовлених з матеріалів, що відповідають всім необхідним стандартам міцності і екологічності.
детальніше

Зворотній звязок